Prezenty

Aktywne filtry

Praktyczny prezent dla babci – jaki prezent wybrać dla babci na święta?

„Co chciałabyś dostać na prezent?”, - „Nic, wszystko mam.” Znacie to? Dlatego nie wiemy co kupić i tak trudno znaleźć dobry prezent dla seniora. Seniorzy nie mają prezentowej listy życzeń i cieszą się z tego, że po prostu pamiętamy o nich i spędzamy z nimi czas. Ale… jak przyjść na imieniny, urodziny, czy na Wigilię bez prezentu? W takiej sytuacji warto kupić prezent przydatny i praktyczny, lub taki, który jest bardziej kosztowny, więc oszczędny senior nigdy nie pokusi się o jego zakup, choć sprzęt mógłby mu pomóc w codziennym funkcjonowaniu lub podtrzymaniu zdrowia.

Dobrym kierunkiem może być kupno prezentu, który umili czas, pozwoli na relaks lub będzie związany z hobby seniora. Jeżeli zupełnie nie wiemy co wybrać, można skorzystać z uniwersalnych i zawsze przydatnych propozycji, jak ładny kubek lub filiżanka do herbaty, kawy czy ziół w zależności od upodobań.

Prezent na dzień babci i dziadka

Polecamy kupno produktów dzięki którym wykonywanie codziennych czynności będzie łatwiejsze. Można pokusić się o drobny prezent, jak karty do gry z dużym indeksem, czy lupa z podświetleniem albo kolorowe składane laseczki ułatwiające chodzenie. Można też zainwestować nieco więcej środków i kupić prześliczny, ale i praktyczny stoliczek do łóżka, na którym można zjeść śniadanie ale i postawić laptopa czy książkę. Polecamy także poduszę do siedzenia z wypełnieniem żelowym, albo ortopedyczną poduszkę do spania wypełnioną sprężystą termiczną pianką, która dostosowuje się do kształtu ciała.

Prezent dla dziadków

Dużym wyzwaniem dla seniorów jest robienie codziennych zakupów i dźwiganie ciężkich siatek, może zatem warto zainteresować się wózkiem zakupowym, który ułatwi transport i odciąży kręgosłup seniora. Dużym ułatwieniem może być również chwytak, który pozwala na ściągnięcie przedmiotów postawionych wysoko. W młodości skaczemy po krzesłach i taboretach, ale senior powinien uważać na kontuzje i minimalizować ryzyko upadku.

Prezent dla seniora- co kupić?

Możemy skorzystać z uniwersalnych przedmiotów, które można stosować w każdym wieku, ale dla seniora stają się z czasem niezbędne. Świetnym pomysłem może być tygodniowa kasetka na leki, dzięki której wiemy kiedy i co zażywać.

Jeżeli senior jest bliską nam osobą, możemy kupić uchwyty do zamontowania w łazience, które poprawiają bezpieczeństwo. Jeżeli w mieszkaniu seniora mamy prysznic, dobrym rozwiązaniem jest kupno specjalnego stołeczka dostosowanego do kąpieli pod prysznicem.